ANASAYFA

AĞIR OLUR TRABZONSPOR'UN SEVDASI!

Bütün zor ve güçlü ligleri olan ülkelerin şampiyonları ve güçlü takımları çoğu zaman sanayisi güçlü olan şehirlerden çıkar. Bunun istisnaları da vardır, Trabzonspor ve Trabzon gibi.

Trabzonspor Türkiye Birinci Liginde 6 kez şampiyon oldu, fakat 1983 yılından beri şampiyon olamadı.

Trabzon çok eski medeniyeti, kültürü ve tarihi olan bir şehirdir, eğer böyle olmasaydı Türkiye Birinci Liginde 6 kez şampiyon olamazdı ve her yıl da şampiyonluk için mücadele edemezdi. Trabzonspor gücünü böyle argümanlardan alıyor. Trabzonspor yalnız Trabzon ve yakınındaki il ve ilçelerde taraftarı olan bir takım değildir, Türkiye’nin bütün şehirlerinde taraftarı bulunan bir takımdır.

Türkiye’de İstanbul dışında şampiyon çıkarmış tek şehir vardır: Trabzon.

Büyük Kolkh şarkıcısı ve kültür adamımız olan rahmetli Kazım Koyuncu “Trabzonspor benim için bütün yenilemeyecek devleri yenen efsanevi bir kahramandı. Onun için, Trabzonsporlu olduğum için büyük onur duyuyorum.” dediği gibi bütün devleri yenen efsanevi bir kahramandır Trabzonspor.

Trabzonspor 1983 yılından beri şampiyon olamadı fakat önemli değil, Trabzonsporluluk çok uzun soluklu, çok uzun süreçli bir sevdadır, Trabzonspor taraftarı olmak öyle basit bir iş değildir!                                                                                                                                                              LAZURİ