ANASAYFA

LAZİSTAN'IN FENERİ: PAZARSPOR

1973 yılında kurulan Pazarspor, ilk kurulduğunda yeşil-beyaz olan renklerini, 1990 yılında açık mavi-beyaz olarak tescil ettirmiştir. 1991- 1992 sezonundan beri Türkiye profesyonel liglerinde mücadele eden Pazarspor, 2004- 2005 sezonunda 3. lig 2. grupta şampiyon olarak 2. lig B kategorisine çıkmıştır. Şu anda 2. lig B kategorisi 4. klasman grubunda oynamaktadır. 2005- 2006 sezonu 6. olarak tamamlamıştır. Maçlarının 2.500 kişi kapasiteli ilçe stadında oynamaktadır. Pazarspor kulübünün basketbol, voleybol ve masa tenisi amatör branşları mevcuttur. Kulüp Başkanlığını Hüseyin Yangın, Teknik Direktörlüğü Oktay Çevik yapmaktadır.

Kulüp bütçe gelirleri içerisinde çay üreticilerinin katkısı önemli kaynak teşkil etmektedir. Bu kaynak olmadan Pazarspor kulübünün yaşaması mümkün değildir. Şehrin-yörenin, resmi-özel kurum ve kuruluşlarının sponsorluğu da kulübe gelir sağlayan ve destek olan önemli bir etkendir. Bölgenin en büyük sanayi kurulusu olan Çaykur, kurumsal anlamda kulübe destek olmaktadır. Kulübü, Türkiye ikinci futbol liginde başarılı kılmak için teknik ve ekonomik çalışmalarını sürdüren yönetim, tesisleşme konusunda önemli atılımlar yapmaktadır. Şehir stadının çim zemini yenilenmiş, portatif maraton tribünü yerine beton tribün inşa edilmiştir. Bu tribünün üzerinin kapatılması için çalışmalar sürdürülmektedir. Sahil dolgu alanında 40x60 metre ebatında sentetik çim saha ve eğitim tesisi açılmıştır. Gelecek yıl, sporcuların kaldığı tesisinin yerine modern ve çağdaş bir konaklama ve eğitim merkezi projelendirilmiştir. Kulübün çimlendirdiği antrenman sahasının bulunduğu alana spor lisesi yapılacağı için, Kaymakamlığın kulübe tahsis edeceği Hemşin yolu üzerindeki 20 dönümlük alanda, amatör takımların resmi maç yapacakları sentetik saha ile kulübün kullanacağı iki adet antrenman sahası, soyunma odaları ve eğitim merkezinin yapılması planlanmaktadır.

Pazarspor kulübüne ve Pazar halkına hizmet sunan kulüp başkanı Hüseyin Yangın ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyoruz.                                                                                                                                                              LAZURİ