ANASAYFA

DOMUZ SALDIRDI, AZ KALSIN ÖLÜYORDU

Fındıklı’nın bir köyünde domuzun saldırdığı köylü adamı ailesi kurtardı. Köyünde yaşadığı evine 250 metre kadar uzakta olan tarlada yalnız çalışırken bir domuz adama saldırdı. Domuz, adam ile boğuştu ve adamın ayağına ve beline çok kötü vurdu ve ısırdı. Adam yere düşerken bağırmaya başladı. Adamın bağırmasını duyan eşi ve çocukları yardım etmek için koştular.

Domuz, bağırtı ve çığlıklardan ürktü ve hemen kaçmaya başladı. Yetişen çoluk-çocuk adamı yerde baygın ve kan-revan içinde buldular. Adamı öyle perişan halde görünce, eşi ve çocukları ağlamaya başladılar. Onların ağlama ve bağırma seslerini duyan komşular da hemen tarlaya geldiler. Gelenlerin içinde bulunan bir pehlivan, adamı sırtına yükledi ve bir çırpıda bir kilometre ötede olan araba yoluna indirdi. Baygın halde olan ve kan kaybeden adamı kurtarmak ve iyileştirmek için Fındıklı Devlet Hastanesine yetiştirdiler. Adamı arabadan indirdiler ve acele-acele sedye ile acil servise yatırdılar. Doktorlar ve hemşireler ameliyat yapmak için adamı ameliyathaneye götürdüler.

Çok çetin bir ameliyat geçti ve 6 saat içeride kaldılar. Ameliyatı yapan doktorlar; “ Biz bundan önce buralarda böyle bir şeyi ne duyduk ne de gördük. Adamı hastanemize vaktinde yetiştirmeselerdi, adamı kurtarma ihtimalimiz kalmazdı.” dediler. Olayı duyan zoologlar; “ Domuzlar genellikle insanların yaşadıkları yerlere inmezler fakat yılın bu vakitlerinde aç kalan bazı yabani domuzlar, yiyecek aramak için köylere inmek zorunda kalırlar. Bazı zamanlarda bazı yabani domuzlar, partner aramak için de köylere inerler.” dediler.

15 gün sonra hastaneden çıkan zavallı adam; “ O gün tarlada yalnız çalışıyordum. Eşim ve çocuklarım bulunduğum yerden 250-300 metre ötede olan evimde idiler. Nereden çıktığını anlayamadığım bir domuz bana saldırdı ve beni yere yıktı. Ben yerde onunla boğuştum fakat o benden güçlü olduğu için vücuduma çok zarar verdi. Eğer beni kurtarmasalardı, şimdi ölmüş olacaktım. Bana destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.                                                                                                                                                              LAZURİ