ANASAYFA

VOLEYBOLUN KRALI: FINDIKLISPOR

1974 yılında kurulan ve renkleri yeşil-beyaz olan Fındıklıspor, Doğu Karadeniz Bölgesinin en tanınmış ve güçlü voleybol takımlarından biridir. Erkek voleybol takımı 2006-2007 sezonunda 2. lig B gurubunda mücadele etmektedir. Fındıklıspor kulübünün deplasmanlı bölgesel ligde mücadele eden bayan takımı da mevcuttur.

Fındıklıspor erkek voleybol takımı 2002-2003 ve 2003-2004 sezonlarında Türkiye voleybol 1.liginde mücadele etmiştir. Böylece ismini bütün Türkiye’ye duyurmuş ve ilçe gençliğinin voleybola olan eğilimini güçlendirmiştir. Fındıklı, öteden beri voleybola eğilimli, salon sporlarının çok ilgi çekmediği dönemlerde dahi üst seviyelerde voleybola ilginin yoğun olduğu nadir ilçelerden biridir.

Fındıklıspor, oyuncularının yüzde 65-70 ini yerel oyunculardan temin etmektedir. Fındıklıspor, kendi özünden uzaklaşmadan ilçenin voleybol bilgisini ve yeterliliğini de dikkate alarak her geçen gün daha başarılı bir noktaya gelmeye çalışmaktadır. 2005-2006 sezonunda 2.lig B grubunu 8. sırada tamamlayan Fındıklıspor, tecrübesini ve taraftar desteğini her geçen gün artırarak çalışmalarına devam etmektedir.

Fındıklıspor kulübünün erkek ve bayan voleybol takımlarına mücadele ettikleri liglerde başarılar diliyoruz.                                                                                                                                                              LAZURİ