ANASAYFA

MEŞHUR KILLI ŞARKICI

Yu Zhenhuan Çinli bir adam. Yu Zhenhuan doğduğu zaman, önce anne ve babası, sonra da bütün ailesi şaşırdı. Çünkü onun çok ilginç bir hastalığı vardı. Bütün vücudu kıllı idi. Yalnızca avuç içleri ve tabanları kılsızdı. Yu Zhenhuan ve bütün ailesi, onun bu hastalığı nedeniyle uzun zamandan beri sıkıntı çekiyorlardı. Bu zavallı çocuğu bu dertten kurtarmanın çarelerini arıyorlardı. Yu Zhenhuan’ ın hastalığının adı da, çaresi de yoktu. İki yaşına gelince, kulağının üstündeki kıllar kulağının içine girmeye başlamıştı. Vücudunun yüzde 96 sı kıllı idi. Yu Zhenhuan’ın güzel de bir sesi vardı. Bütün vücudunda var olan kıllar sebebiyle, sıkıntı çekiyor olan Yu Zhenhuan’ın haberini dünyaya duyurmak isteyen gazeteciler, müzik sesini de duydular ve duyurdular.

Amatör bir müzik gurubuyla müzik yapıyor olan Yu Zhenhuan, gazeteciler vasıtasıyla bütün ülkede güzel sesiyle de tanındı ve meşhur oldu. Kafasındaki saçlar, beynine zarar veriyor olduğu için, Yu Zhenhuan geçtiğimiz günlerde Şangay Hastanesinde bir ameliyat daha oldu. Kısa zaman içinde de iyileşti.

Sesi ve fiziki ile şimdi meşhur olan Yu Zhenhuan, kıllılığıyla 2002 Guiness Rekoruna girmişti. Çin’de çok meşhur bir müzik grubunun solisti olan Yu Zhenhuan, dünya turnesi için hazırlanıyor ve repertuarını zenginleştiriyor.                                                                                                                                                              LAZURİ