ANASAYFA

KADIN ÖLDÜ SONRA DİRİLDİ

Bize, Afrika’nın Gaboni isimli ülkesinden çok enteresan ve o kadar da korkunç bir haber geldi. Çok sağlıklı ve mutlu bir kadın bir gün yatağında cansız bulundu. Ölü sanıldığı için, ailesi hastanenin morguna götürmek için ambulansa haber verdi. Gelen doktor da “ölü” raporu verince kadını, hastanenin sağlık görevlileri morgun soğuk dolabının bir bölümüne bıraktılar.

Bahtı kara zavallı kadın, orada 18 saat iki büklüm öylece durdu. Fakat ondan sonra yeniden dirildi. “Birlik” isimli gazete, bu kadının haberini bütün dünyaya duyurdu. Başkentin 400 kilometre kuzey-doğu yönünde yer alan küçük bir şehirde yaşayan kadın, 1 Şubat gecesi “öldü” diye bilindi.

Fakat sabahleyin cenaze merasimi için hastanenin morguna gelen ailesi, olayı fark etti. Soğuk dolabın bir bölümünde yatan vücudun şimdiki pozisyonu, onların bıraktıkları gibi değildi. Vücut cenin pozisyonunda idi ve soğuk yüzünden titriyordu. Böylece kadının canlı olduğunu aile üyeleri fark ettiler ve hemen doktorlara koştular.

Gelen doktorlar şaşırdılar. Dikkatli olma sayesinde canlanan kadın, kaçıncı gün sonra evine dönebildi. Kadının yaşadığı şehrin Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı ve şehir halkı, onu karşılamak için çok büyük bir tören hazırladılar. Kadının kocası, “Ben de yeniden evlenmeye hazırlanıyordum, kısmet olmadı. Ne yapalım? İnşallah başka sefere” dedi.                                                                                                                                                              LAZURİ