ANASAYFA

BİR FİLM: "CAZİBE HANIMIN GÜNDÜZ DÜŞLERİ"

Cazibe, evlenmemiş bir kızdır. Yaşı, evlenme çağını da geçmiştir. Annesi, onu erkeklerin cinsel tacizinden korumak için baskı altında tutar. Film; Cazibe, annesi Firuzan ve Tamburi Behçet’in hikâyesidir. Aynı evde yaşarlar. Dayı hem korur hem de tutkundur Cazibe’ye. Cazibe, yıllardır gördüğü baskılar sebebiyle gençliğini yaşayamamıştır. Hep yıllar önceki liseli sevgilisi Kürşat'ı düşler. Cazibe, kendine yeni bir dünya kurar. Düşünde durmadan Kürşat ile sevişir.

Bir gece Behçet tambur çalar. Kız kardeşi uyur. Sonra da çok içtiği şarabın etkisiyle Behçet de uyur. Düşlerin kahramanı Kürşat, bir gece Cazibe'nin evine gelir. Dayı, onları sevişirken görür. Kalp krizinden hemen orada ölür. Dayısının kendi yüzünden öldüğünü anlar. Kürşat, veda mektubu bırakarak kaçar. Cazibe deliye döner. Bir süre hastanede kalır. Annesi ölen Cazibe falcılığa başlar. Cazibe'nin düşsel yaşamı zamanla bir oyuna dönüşür. Ne var ki, hangisinin düş ve hangisinin gerçek olduğunu bilemez Cazibe Hanım.

Yönetmen: İrfan Tözüm; Senaryo: Macit Koper; Sanat yönetmeni: Mete Özgencil; Görüntü yönetmeni: Aytekin Çakmakçı; Kurgu: Ayhan Ergürsel; Müzik: Münir Nurettin Beken; Oyuncular: Hale Soygazi, Uğur Polat, Macit Koper, Suna Selen, Nüvit Özdoğru, Suat Sungur, Can Kolukısa; Yapımevi (şirket): Muhteşem Film (İrfan Tözüm). Kültür Bakanlığı ve Kanal 6 katkılarıyla.                                                                                                                                                              LAZURİ