ANASAYFA

AYAĞIN UĞURLU GELSİN SAKARYASPOR

Geçmiş yıllarda Türkiye Birinci Liginde oynamıştı ve de 1987-1989 yılları arasında ligin güçlü takımlarından olmuştu. 1877 yılında Kolkheti’den göç edenlerin çoğunlukla yaşadığı şehrin takımı olan Sakaryaspor yeniden Türkiye Süper Ligine yükseldi. 1988 yılında Sakaryaspor, Türkiye Federasyon kupasını kazanmıştı ve o sezon üçüncü olarak ligi tamamlamıştı. Sakaryaspor o zamanlar iki-üç sene boyunca Türkiye Birinci Liginde fırtına gibi esiyordu ve yine o zamanlar bünyesinde çoğunlukla Marmaralı Kolkh futbolcular barındırıyordu.

Sakaryaspor, Türkiye’nin bütün güçlü takımlarının korkulu rüyası idi, İstanbul’un çok güçlü takımlarını 4-0, 5-0 gibi skorlarla mağlup ettiği zamanlar olmuştu. Öyle ki, Marmaralı Kolkhların gurur kaynağı, övünç vesilesi olmuştu.

Ayağın uğurlu gelsin Sakaryaspor’umuz. Sen her zaman Marmaralı Kolkhların iftihar kaynağı, sembolü ve yürekleri olarak yeşil sahalarda koşturacaksın ve böylelikle galibiyetlerine devam edeceksin.                                                                                                                                                              LAZURİ