ANASAYFA

HOPASPOR'U KURTARALIM!

Hopa'da yaşanan vurdumduymazlık Hopaspor taraftarını çileden çıkarttı. Yıllardır profesyonel liglerde Hopa ismini başı dik ve oynadığı centilmence futbolu ile duyuran Hopaspor kaderine terk edildi. Artvin Valisi'nden başlayarak Hopa Belediye Başkanı da dâhil olmak üzere herkes tarafından kaderine terk edilen Hopaspor'da kulübün kapanması süreci başladı. Önümüzdeki süreç içerisinde yönetim krizinin aşılamamsı halinde Hopaspor'un 3. ligden amatör kümeye düşürüleceği ve belki de kulübün kapısına kilit vurulacağı öğrenildi.

Hopaspor'u zor şartlar altında amatör kümeden tekrar profesyonel lige çıkartan ve geçen sezonda bir mucize yaratarak tekrar 3. ligde kalmasını sağlayan isimlerden olan Casım Cihan da yaptığı bütün girişimlerden eli boş döndüğünü ifade ederek, "Hopaspor sanki öcü. Kiminle konuşursak konuşalım herkes bize kapısını kapatıyor. Biz ne yapılması gerekiyorsa yaptık. Şu an ortada zaten yönetim yok. Kim nasıl isterse gelsin onu yapsın. Yeter ki gelsin Hopaspor'a sahip çıksın. Bizim olup olmamamız önemli değil. Önemli olan Hopaspor. Bizden yardım istenirse biz varız diyoruz. Bizim varlığımız birilerini rahatsız ediyorsa açıkça ifade ediyoruz. İstenmediğimiz yerde de durmayız. Yeter ki Hopaspor sahipsiz kalmasın. Bu bir bayrak nöbetidir. Bayrak zorunluluk sonucu elimizde kaldı ve biz bu bayrağı en iyi şekilde bugüne kadar taşıdığımıza inanıyoruz. Buyurun bu bayrağı kim almak istiyorsa alsın. Biz vermeye hazırız. Yeter ki Hopaspor'un kapısına kilit vurulmasın" diye konuştu.

Artvin'de ilin yöneticilerinden herhangi bir ses çıkmazken Hopa'da da yerel mülki ve yerel yöneticilerden de bugüne kadar Hopaspor'a sahip çıkma adına olumlu bir çaba haberi gelmedi. Hopaspor'un ekonomik olarak rant elde edildiği dönemlerde başkanlık yarışlarının yaşandığını ifade eden taraftarlar da, "Hopa'da bugün milyon dolarları olduğunu söyleyenler ve milyon dolarlık mal varlığı olanlar bu parayı başka bir yerde kazanmadılar. Nerede anlı şanlı işadamlarımız? Eğitime destek de yoklar, ihtiyaçlı aileler söz konusu olduğunda yoklar, kültürel etkinlikte yoklar, sporda da yoklar. Bu mu zenginlik? “Ben para kazanayım da aman bana dokunmayın” diyen mantığa sahip işadamları bir Hopaspor'a sahip çıkamazlarken nasıl 'Hopalıyız ve Hopasporluyuz' diyebiliyorlar. Bizler gelinen bu noktada herkesi tarihe havale ediyoruz. Kimse bu saatten sonra Hopa sokaklarında artık Hopalıyız diye rahat rahat konuşmayı hak etmiyor. Bir takımına sahip çıkamayan iş dünyası çocuklarına bunun hesabını nasıl verecekler doğrusu merak ediyoruz. Bu güzide kulüp kapanırsa bunun altında kimler kalacak bunu da yaşayıp hep birlikte göreceğiz" diye konuştular.                                                                                                                                                              LAZURİ