ANASAYFA

BİR FİLM: KOMSER ŞEKSPİR

Filmde Kadir İnanır'ın canlandırdığı komser çok sert bir insandır. Herkes onun gazabından korkar. Özellikle de kanun kaçakları. Ancak komser de bir babadır. Bir kızı vardır. Komserin kızı bir yarışmaya girmek ister. Çok geçmeden kızının kanser olduğunu öğrenir. Bu hastalığın çaresi yoktur. Kızı ölecektir. Bunu bilen komser, kanser olan kızını eğlendirmek ister. Karakol bir tiyatro okuluna dönüşür. Kanun kaçakları, polisler de oyuncuya. Böylece karakolda “Pamuk Prenses” ve “Yedi Cüceler”i oynarlar. Karakolun bahçesine “Vatansever Şekspir” anıtı bile dikilir.

Film, sayılı günleri kalan genç kıza güzel günler geçirmesi için ellerinden gelen her şeyi yapan komser bir baba, polis memurları, hırsız ve dolandırıcıların insan sevgisini ve dayanışmasını bizlere anlatıyor.

Yönetmen: Sinan Çetin; Senaryo yazarı: Mesut Ceylan; Oyuncular: Kadir İnanır, Müjde Ar, Gazanfer Özcan, Pelin Batu, Okan Bayülgen, Özkan Uğur, Mustafa Altıoklar, Selahattin Duman, Ertaç Ünsal, Mesut Ceylan, Metin Çekmez, Hayrettin Ünverdi, Kenan Baydemir, Vedat Demir, Asu Işık, Zaven Çiğdemoğlu, Uzay Yılmaz, İrem Sanda, Sebastian Alexander, Burçe Ersin, Zeki Ocak, Özcan Pehlivan, Yaşar Mirzallı, Metin Örs; Firma: Eser; Kostüm: Yudum Yontan; Ses kayıt: Kaan Karlık; Şarkılar: Nil Karaibrahimgil ve Mazhar Alanson; Dağıtımcı: Özen Film; Laboratuar: Sinefekt; Yapım: Plato Film; Tür: Komedi ve dram; Ülke: Türkiye; Dili: Türkçe; Süre: 116 dakika.                                                                                                                                                              LAZURİ