ANASAYFA

SAHTE DİPLOMA İLE ÇALIŞIYORDU

Adıyaman’ı Kahta adlı ilçesinin Yahya Kemal İlköğretim Okulunda çalışan öğretmenin sahte diplomaya sahip olduğu anlaşıldı. Bu öğretmen, sahte diploma ile on yıldan beri öğretmenlik yapıyormuş. İlçenin Eğitim Müdürü, duyduğu ihbarla konuyu araştırdı ve kamuoyuna da açıkladı.

M.Y. adlı sahtekar kişi Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almanca Bölümünden alınmış olan kardeşinin diploması üzerinde tahrifat yapmış. Böylece, bu tahrifatlı diploma ile tayin döneminde Milli Eğitim Bakanlığından tayin istemiş. 1996 yılında Isparta’ya bakanlık tayini ile gitmiş ve orada üç yıl boyunca çalışmış. 1999 yılında da yine bakanlık tayini ile Adıyaman’ın Kahta adlı ilçesine gitmiş. Terpal adlı köyde üç yıl boyunca, Kocatepe adlı köyde üç yıl boyunca ve Yahya Kemal İlköğretim Okulunda da üç yıl boyunca çalışmış.

İlçe Eğitim Müdürüne gelen ihbar ile müfettişler araştırma yapıp sahtekarlığı deşifre ettiler ve sahte diploma ile çalışan kişinin dosyasını savcılığa da gönderdiler. Müfettişlerin kendisini aradığını duyan M.Y., hemen oturduğu evi bir gün içinde boşaltmış ve kaçmış. Sahtekar adamın yerli esnafa yüksek miktarda borcu da varmış. Şimdi polisler onu bütün Türkiye’de arıyor.                                                                                                                                                              LAZURİ