ANASAYFA

BİR FİLM: HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Altan, başıboş gezen, ne yaptığı, nasıl geçindiği bilinmeyen bir gençtir. En büyük ideali, Beyoğlu’nda bir bar açmaktır. Açacak parası yoktur. İşi yoktur. Genç karısı bu halden hoşnut değildir. Hem karısının gözüne yeniden girmek, hem de dosta düşmana fiyaka yapmak ister Altan. Uzun yıllardır görmediği ağabeyi bir ezca deposunda çalışır. Bir gün Altan, ağabeyi Nuri’yi ziyarete gider. Nuri’nin çalıştığı depoda birbirinden pahalı ilaçlar vardır. Nuri, bunu bilmez. Altan, bu pahalı ilaçları görünce, o ilaçları çalma, satmak ve o para ile de hayalindeki barı açmayı hesaplar. Hem Altan ve hem de Nuri’nin bilmediği bir şey vardır: bu ecza deposu mafyanındır. Nuri’nin patronu ise mafyanın kullandığı zavallı bir eczacıdır. Nuri, Altan’ın niyetini anlamaz. Altan, Nuri’nin zaafını bilir.

Altan, ilaçları çalar. Yanına Nuri’yi de katarak ilaçları satacağı bir tatil kentine giderler. Nuri’nin hiçbir şeyden haberi yoktur. O, zaafı otomobilini kullanmakla meşguldür. Altan, ilaçları satar. Piyasaya ilaç girdiğini öğrenen mafya, depolarda sayım yaptırır. Malın nereden çıktığı hemen anlaşılır. Mafya, ilk iş olarak malın çalındığı deponun eczacısı, Nuri’nin patronunu öldürür. Mafya, bu işi Nuri’nin yaptığına inanır. Malın parasını geriye almaya ve Nuri’yi de öldürmeye karar verir. Ne var ki, Nuri’nin yine hiçbir şeyden haberi yoktur. O sadece birkaç gün geçirdiği Japon kızı düşünür.

Yönetmen: Ömer Vargı; Görüntü yönetmeni: Garry Turnbul; Yapımcı: Mine Vargı: Senarist: Hakan Haksun ve Cem Yılmaz; Müzik: Mazhar Alanson; Türü: Drama; Oyuncular: Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Ceyda Düvenci, Selim Naşit Özcan, Mustafa Uzunyılmaz, Adnan Tönel, Cenk Varcan, Sait Senay; Süresi: 105 dakika; Ülkesi: Türkiye; Dili: Türkçe; Gösterim tarihi: 16 Ocak 1998.                                                                                                                                                              LAZURİ