ANASAYFA

ZAZA PAÇULİA, YAVAŞ YAVAŞ "NBA" İN SÜPER BASKETBOL YILDIZLARINDAN BİRİ OLMA YOLUNDA

Çok küçük yaşlarda iken, Türkiye’nin güçlü ve her yıl şampiyonluk için oynayan basketbol takımlarından biri olan Ülkerspor’a gelen Zaza Paçulia, yavaş yavaş NBA’ in (Amerikan Ulusal Basketbol Ligi) süper basketbol yıldızlarından biri olma yolunda.

1984 yılında doğan Zaza Paçulia, 1999-2003 yılları arasında Ülkerspor takımında çok önemli basketbolculardan biri idi. O zamanlarda oldukça çaylaktı fakat kendisinden çok büyük diğer basketbolcuların önünde çok iyi ve yürekli oynuyordu. Zaza Paçulia o zamanlar Ülkerspor ile birlikte Türkiye basketbol ligi ve Avrupa süper liginde, potanın altında güçlü pivotlara karşı sağlam defans yapan, ribaunt ve puan kategorilerinde iki puanlık istatistikle oynayan genç bir pivottu.

2003 yılında delikanlılık çağlarında NBA’ e draft edildi ve erkenden Orlando Magic Paçulia’yı draft etti. Sonra Milmaauke Bucks, oradan da Atlanta Hawks’a transfer oldu. Zaza Paçulia şimdi yine Atlanta Hawks takımında ribaunt ve puan kategorisinde iki puanlık istatistiklerle oynuyor. Bütün basketbol otoriteleri, gelecek yıllarda NBA’ in süper pivotlarından biri olacağına inanıyor. Ülkerspor’da oynadığı yıllardaki gibi yine potanın altında çok güçlü pivotlara karşı mücadele ediyor, onların hepsine potanın çemberini kilitliyor.                                                                                                                                                              LAZURİ