ANASAYFA

ÜLKERSPOR VE FENERBAHÇE BİRLEŞTİ

1994-1995, 1997-1998, 200-2001 ve 2005-2006 yıllarında şampiyon olan, 12 sezondan beri Türkiye birinci profesyonel basketbol liginde mücadele eden, sekiz defa yine Türkiye birinci profesyonel basketbol liginde final oynayan, 6 kez Türkiye Cumhurbaşkanlığı kupasını kazanan, 3 kez Türkiye Federasyon Kupasını kazanan, 10 yıldır Avrupa Süper Basketbol Liginde oynayan, Koraç Kupasında yarı final oynamış ve üç kez de Avrupa Süper liginde çeyrek final oynamış olan Ülkerspor bundan sonra sadece kendi ismiyle olmayacak. Sebebi ise, Türkiyenin büyük takımlarından biri olan Fenerbahçe basketbol takımı ile birleşti ve bundan sonra bu iki takım Fenerbahçe Ülkerspor olaraktan spor hayatlarına devam edecekler.

Ülkersporun kapanması ilk başta taraftarların çok zoruna gitti fakat Ülkerspor cephesinden gelen açıklamayla, Fenerbahçe ile birleşme haberine taraftarlar çok şaşırdılar. Daha sonra bu enteresan duruma da alıştılar. Sebebi ise, Ülkerspor bir firma takımı idi ve basketbol sektörüne çok büyük yatırımlar yapıyordu fakat tıpkı Efes Pilsen gibi çok fazla taraftar kitlesine sahip değildi.

Ülkerspor bilindiği üzere 12 sezondur Efes Pilsen ile çok sıkı rekabete içerisinde ve şimdi de Fenerbahçe gibi çok büyük bir camianın taraftar avantajını yakalamış durumda. Ülkerspor şu an Efes Pilsen’e karşı daha güçlü duruşu oldu. İbrahim Kutluay da Fenerbahçe Ülkerspor’da, o Fenerbahçe camiasında yetişti ve büyüdü. Fenerbahçe Ülkerspor taraftarları yeni sezonu heyecanla beklemekteler ve hepsinden fazla da Efes Pilsen ile oynayacakları maçları da potansiyel finalleri aynı şekilde. İyi ki geldin, hoş geldin Fenerbahçe Ülkerspor. Başarılarınızı görmek dileğiyle.                                                                                                                                                              LAZURİ