ANASAYFA

KATİE MELUA'NIN REKORU

Ünlü şarkıcı Katie Melua ve grubu, Kuzey Denizi’nde petrol arayan işçiler için denizin 303 metre altında, petrol platformunun üzerinde konser verdi. Böylece de Guiness rekorlar kitabına girdi. Konseri boyunca, Katie Melua’nın şarkılarını dinleyen insanlar sevinç ve mutluluktan coştu. Platformunda Katie Melua’nın konser verdiği şirket, Kuzey Denizi’nde on yıldan beri petrol arıyor. Konser, başından sonuna kadar Norveç Televizyonu NRK tarafından filme çekildi.

Katie Melua Büyük Britanya’da çok popüler ve sevilen bir şarkıcı. Megrel olan Katie Melua, 1984’de Gürcüstan’ın başkenti Tiflis’te doğdu. Tiflis ve Karadeniz’in en güzel kentlerinden biri olan Batum’da büyüdü. Melua ailesi Gürcüstan’dan ayrılarak Belfast’a gittikleri günlerde küçük Katie 8 yaşındaydı. Çocukluğunu Gürcüstan ve Kuzey İrlanda’da yaşayan Katie Melua, oradaki halkın çok dost canlısı olduğunu söylüyor. St. Catherine ilkokulunda ve Fortwiliam Dominican Kolejinde okuyan Katie Melua, oralarda birçok sağlam arkadaş edindiğini anlatıyor.

Küçük Katie, şarkıcı veya şarkı sözü yazarı olmak istememiş. 13 yaşındaki Katie’nin politikacı veya tarihçi olmak için büyük bir hırsı varmış. Böylece dünyaya barış günlerini getirebileceğine inanıyormuş. Aile 5 yıl boyunca Belfast’ta, sonra da Kuzey Londra’da yaşadı. Küçük Katie, 15 yaşındayken, televizyonun çok ünlü yarışmalarından biri olan “Stars Up Their Nose”a katıldı, Mariah Carey’in "Without You" adlı şarkısını söyleyerek. Böylece müzik kariyeri başlamış. Ciddi bir müzik eğitimi görmüş olan Katie Malua, müzik listelerinde üst sıralarda yer alıyor. Kadife tonlu sese ve duygusal şarkı sözlerine sahip olan şarkıcının kaset ve CD leri çok satıyor.                                                                                                                                                              LAZURİ