ANASAYFA

BOKSUN İSTİKBALİ: ARHAVİSPOR

Arhavispor kulübü bünyesinde oluşturulan boks takımı her geçen gün isminden daha fazla söz ettiriyor. Antrenörlüğüne eski Balkan şampiyonu milli boksör Hamdi Yıldırım’ın getirildiği boks takımı ringlerde fırtına gibi esmeye devam ediyor. Tecrübeli antrenorü ile başarıdan başarıya koşan Arhavispor boks takımı, boks milli takımında 7 boksör ile temsil ediliyor. Boks sporunda centilmenlik ve dostluğu ön planda tutan Arhavispor, gelecek dönemlerde Türkiye şampiyonları çıkarmayı ve sürekli milli takıma sporcu vermeyi hedefliyor.

Arhavispor boks takımı antrenorü Hamdi Yıldırım, "Arhavi'de her geçen gün iyiye doğru gidiyoruz. Bütün amacımız boks sporunu herkese sevdirmektir. Kendi içimizden yetenekli gençler çıkartıyoruz. Bayanlarda Türkiye şampiyonu çıkardık. Bilinsin ki yarınlarda daha çok şampiyonlar çıkartacağız." dedi.

Arhavispor Kulübü Başkanı Hüseyin Uzunhasanoğlu yaptığı açıklamada, "Arhavi'de boks sporunu eski günlerine döndürmeye çalışıyoruz. Arhavi'den Türkiye Şampiyonu çıkmasının coşkusunu yaşıyoruz. Şu an boks takımımızda değişik sıkletlerde madalyalar kazanabilecek çok yetenekli gençlerimiz var." dedi.

Başkan konuşmasını, “İlçemizin tanıtımında sporun önemli bir yeri vardır. Bu anlamda Arhavispor boks takımının da hem gençliğimize boks sporunu sevdirme ve hem de gençlerimizi kahve köşelerinden kurtarma anlamında önemli katkılar sağladığına inanıyorum. Başarının yolunun da tesisleşmeden geçtiğini bilmekteyiz. Bu bakımdan tesisleşmedeki modern anlayışımızın yanında, başarılı olabileceğimiz branşları seçerek gücümüzü tüm Türkiye’ye göstermek istiyoruz. Arhavispor'u kendi ayakları üzerinde durabilen bir kulüp haline getirmek istiyoruz ve bunu başaracağız.” diyerek bitirdi.                                                                                                                                                              LAZURİ